top of page
Ebru Tatar

Üniversite, GKL, yüksek lisans ve Schneider Electric ödülü hikayem… Okuduğum bölümü söylediğimde hep karşılaştığım bir soru var: “İsteyerek mi seçtin?” Cevabı ise neden bu kadar şaşırtıcı olduğunu anlayamadığım bir “evet”. Benim teknolojiye merakım çocukluğumda başladı.

Ece Lenk Kılıç

2008 yılında kabul edildiğim Kore Hükümeti Devlet Bursu ile, bir hafta gibi kısa bir süre zarfında hayatımla ilgili en önemli kararlardan birini alarak lisans eğitimimi tamamlamak için Kore’ye yerleştim.

Nazlı Görkem Turgut

Thoreau’nun dediği gibi, “Tecrübelerimin bana öğrettiği bir şey var: Hayallerinin peşinden emin adımlarla yürüyen ve arzu ettiği hayatı yaşamak için gayret sarf eden insanlar, beklenmedik bir anda başarıyla karşılaşırlar.”

Nazlı Esen

İşimle birlikte tamamlamayı düşündüğüm yüksek lisans programından “Biz çok gördük böyle hayalperest çocuklar ya iş ya okul birini seç” denerek uzaklaştırıldım. Bu süreçte her girişimcinin karşılaştığı “yapamazsın, delilik bu, garantisi yok, kesin batacaksın o zaman kapımıza gelme” gibi baskılarla da karşılaştım. Zaten bu sürecin en yorucu taraflarından biri yalnız kalmak. Fakat kendime ve fikrime olan inancım devam etmemi sağladı.

Pervin Demirci

Ancak pes etmeden, inatla sonuca yüründüğünde gelişmeleri görmek mümkün. Azim en çok yol başındayken gerekiyor insana. İlerleyen yıllarda zaten deneyimler daha sağduyulu olmayı öğretiyor.

Tuba Çatak

Üniversite hayatı boyunca üniversitenin sunduğu tüm fırsatlardan yararlanmaya çalışarak 2011 yılında Erasmus’u kazandım ve bölümün İtalya’ya giden ilk öğrencisi oldum

Tuğçe Doğan

Hayalim olan, fark yaratacağım ve bir değer yaratmak için çalışabileceğim Arya Women karşıma çıktı. “Bu iş sizin New York biletiniz olabilir.” Başlığı ile karşıma çıkan ilanda aranan nitelikler beni tarif ediyordu. Hemen bir mail yazarak CV’mi gönderdim ve görüşmek istediğimi söyledim. ''Bu iş sizin Amerika biletiniz olabilir.” yazısındaki gibi bu yaz benim Amerika biletim oldu ve Arya Amerika için yazın 1 ay New York ve Miami’yi deneyimleme şansı elde ettim.

Zeynep Begüm Öder

Bana şirket kurmamı ve hayallerimi ertelemememi söyledi. Mükemmel olmasına gerek yok, bu kadar sıkıntı çekiyorsun en azından kendin icin bir şey yap dedi. O an gerçekten bir ışık yandı bende ve evet yapabilirim dedim. Buradaki çoğu insanın hareket yeteneğini kısıtlayan en büyük engel risk almak. Konfor alanına o kadar sıkışıyor ki insan bir an da işini bırakmak cok korkunç geliyor. Ben buraya bütün kariyerini istifa edip bırakıp gelen birisi olarak, açıkcası çok zorlanmadım.

Hazel Topçu

2017 yılında da Tubitak Genç Girişimci desteğini alıp, çalıştığım firmadan istifa ettim ve kendi firmamı kurdum. Yaklaşık 3 aydır %100 doğal, sağlıklı, katkısız, taze gıdanın rengini, hacmini, kokusunu ve tadını değiştirmeden, taze gıda ile aynı besin değerlerinde 30 yıl raf ömründe ki kızartma olmaksızın kıtır sağlıklı atıştırmalıklar üretiyorum. Meyvelerden, sebzelere, et ve süt ürünlerinden pişmiş yemeklere kadar her türlü gıda ile çalışabiliyorum.

Begüm Savaşan

2018 yılı Ocak ayında Nailtronics Arayüz Teknolojileri şirketini kurarak takma tırnak şeklinde giyilebilir kablosuz kumanda sistemimiz olan Nailtronic Commander projemiz başta olmak üzere çıkış noktası hayallerimiz olan diğer projelerimiz üzerinde de çalışmaya başladım ve böylelikle hayallerimi gerçekleştirirken insanların hayatlarını kolaylaştırabileceğim alanımı yaratmış oldum.

bottom of page